طراحی سایت

تحلیل آمار سایت و وبلاگ
X
تبلیغات
زولا

طراحی سایت


اپیدمیولوژی فضایی
آمار فضایی و اپیدمیولوژی
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 24 مهر 1392 توسط یوسف بشیری

بررسی اپیدمیولوژیک بیماران مبتلا به سرطان مری در مراجعه کنندگان به مرکز پرتودرمانی شهید رجایی بابلسر  77-1371

دکتر کریم اله حاجیان، دکتر مهرداد کاشی فرد ، دکتر حسن داودی ، دکتر مجید عابدی

چکیده

زمینه و هدف : نواحی شمالی ایران در کرانه جنوبی دریای خزر بر روی کمربند آسیایی سرطان مری قرار دارد که دارای بالاترین میزان بروز سرطان مری در آمارهای جهانی است . هدف از این بررسی تعیین مشخصه های اپیدمیولوژیک بیماران مبتلا به سرطان مری در نقاطی از شمال ایران می باشد.

مواد و روشها : این مطالعه براساس اطلاعات موجو د از پرونده ٦٦٨ نفر از بیماران مبتلا به سرطان مری مراجعه کننده به ١٣٧١ انجام گردید . داده ها شامل سن ، جنس ، شغل ، سابقه - مرکز پرتودرمانی شهید رجایی بابلسر طی سالهای 1371 تا ١٣٧٧ مصرف سیگار ، اعتیاد ، الکل ، قومیت ، محل سکونت ، محل آناتومیک و نوع هیستولوژیک تومور بوده که از پرونده بیماران توسط فرم مخصوصی استخراج گردید. در تجزیه و تحلیل آماری از آزمون های تی و آزمون کای دو استفاده گردید.

نتیجه گیری :.نتایج این پژوهش ، افزایش میزان وفور سرطان مری را بعد از سن ٥٠ سالگی دلالت می کند و از لحاظ رابطه بین نوع هیستولوژیک تومور با موقعیت آناتومیک تومور و جنس ، نتایج حاصل با مطالعات انجام شده در کشورهای غربی مطابقت و همخوانی داشته که نشان دهندة الگوی یکسانی بین این شاخصهای اپیدمیولوژیک در سطح جهان می باشد.

 

متن کامل مقاله را از اینجا دانلود نمایید.تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

  • مطالب روز
  • بک لینک
  • کارت شارژ همراه اول