طراحی سایت

تحلیل آمار سایت و وبلاگ
X
تبلیغات
زولا

طراحی سایت


اپیدمیولوژی فضایی
آمار فضایی و اپیدمیولوژی
نوشته شده در تاریخ سه‌شنبه 1 بهمن 1392 توسط یوسف بشیری

نویسنده(گان):منوچهر کرمی، حمید سوری، یداله محرابی، علی اکبر حقدوست، محمد مهدی گویا، نادر اسماعیل نسب

چکیده:

مقدمه و اهداف: آمادگی، کشف زودرس و پاسخ به هنگام به بیماری های نوپدید و طغیان ها یکی از مهم ترین اولویت های بهداشت عمومی و نظام های سلامت است. مطالعه هایی بسیار محدود در دنیا به طور همزمان برای ارزشیابی روش های کشف طغیان، روی داده های یکسان و با استفاده از رویکرد ارزشیابی عملکرد بر مبنای داده های نیمه شبیه سازی شده، اقدام کرده اند. رساله حاضر نیز با هدف ارزشیابی عملکرد الگوریتم مجموع تراکمی در شناسایی به هنگام 831 روز طغیان نیمه شبیه سازی شده، انجام شده است.

روش کار: در این مطالعه، عملکرد الگوریتم مجموع تراکمی در کشف طغیان های نیمه شبیه سازی شده با استفاده از داده های موارد گزارش شده روزانه مشکوک به سرخک، طی سال های 1387 تا 1389، ارزشیابی گردید. عملکرد این الگوریتم با استفاده از شاخص های حساسیت، درصد هشدار کاذب، نسبت های درست نمایی و سطح زیر منحنی راک ارزیابی شد.

نتایج: حساسیت الگوریتم مجموع تراکمی در شناسایی طغیان های شبیه سازی شده 50 درصد، با فاصله اطمینان 95 درصد (54- 47) بود. عملکرد این الگوریتم بسته به اندازه، شکل و دوره طغیان شبیه سازی شده متفاوت است. از نظر شاخص به هنگام بودن نیز، به طور متوسط، کمترین فاصله زمانی بین روز واقعی شروع طغیان بر مبنای داده های نیمه شبیه سازی شده تا زمان کشف طغیان، بااین الگوریتم، 84/13روز بود.

نتیجه گیری: اگرچه نتایج مطالعه بیانگر عملکرد خوب الگوریتم مجموع تراکمی در شناسایی طغیان های با اندازه بزرگ و دوره کوتاه بود، اما عملکرد این الگوریتم، به ویژه در شناسایی طغیان های با دوره طولانی و اندازه کوچک، ضعیف بود.

دانلودتمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

  • مطالب روز
  • بک لینک
  • کارت شارژ همراه اول